5przemian_logo2.gif
Start arrow Aktualności arrow Internetowa grupa wsparcia - oczyszczanie wiosenne
Grupa wsparcia w zmianie nawyków żywieniowych

Prowadzę grupy wsparcia dla osób, które chcą skutecznie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Praca w grupach wsparcia łączy edukację żywieniową opartą na wiedzy z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z pracą nad wprowadzeniem nowego sposobu odżywiania.

  • Trwają zapisy do nowej grupy wsparcia - Wiosenne porządki. Będzie to grupa internetowa, zamknięta, na określony czas - przeprowadzenia wiosennej kuracji oczyszczającej
  • 15.03.-03.04.2015

  • Osoby zainteresowane tą formą pracy zachęcam do kontaktu mailowego i telefonicznego: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć / 609578699

Grupy wsparcia

Wiosenne porządki - internetowa grupa wsparcia 15.03.-03.04.2015

Jej cel to przeprowadzenie wiosennej kuracji oczyszczającej.

Grupa wystartuje 15.03., pierwszy tydzień poświęcimy na przygotowanie się

  motywacja, zrozumienie, czemu służy kuracja i dlaczego jest talka ważna z punktu widzenia medycyny chińskiej, logistyka, zgromadzenie ziół i innych niezbędnych produktów, aby zaraz po przesileniu wiosennym, czyli

21.03. rozpocząć 2 tygodniową kurację.

Zaproponuję konkretną kurację, podam konkretne dania i mieszanki ziołowe.

Oczyszczanie wiosenne uważam za ważniejsze dla organizmu, dlatego też będę zachęcała do większej ascezy niż w oczyszczaniu jesiennym, które traktuję jako wzmocnienie kondycji organizmu przed zimą.

Jednak jednocześnie zawsze popieram podejście indywidualne i postępowanie w zgodzie ze sobą, dlatego jak najbardziej zachęcam do wybrania własnego scenariusza kuracji w oparciu o przedstawione przeze mnie informacje.

Zgodnie z zasadą - lepiej mniej niż nic.

Koszt przystąpienia do grupy: 150 pln

100 pln dla osób, które uczestniczyły w jesiennej grupie - rEwolucje na talerzu.

Konto:

Daimonion

Katarzyna Jaszczyk-Górska

50 1050 1025 1000 0023 0483 9372

Czarnów 157/6

05-510 Konstancin Jeziorna

Zgłoszenia przyjmuję na FB lub mailem: warsztaty@5przemian.pl

Zapraszam!

P.S.

Osoby z przewlekłymi chorobami czy dolegliwościami zachęcam do wcześniejszej konsultacji indywidualnej w celu dobrania mieszanki ziołowej.

  

**********************************************************************


 

Do poczytania

Dwie rozmowy ze mną w serwisie Naya


Wykłady, które się odbyły:

"Menopauza - jesień w życiu kobiety wg TMC"
16.10. w godz. 16-18 Warsztat w ramach festiwalu PROGRESSteron.
Tak jak zmieniają się pory roku tak też przychodzą kolejne okresy w życiu kobiety.
Jesień może być szara i deszczowa, ale też piękna i złota...
Podczas warsztatu dowiesz się, co możesz zrobić - wybierając odpowiedni styl życia i odżywiania, aby jesień w Twoim życiu była czasem, w którym możesz być pełna energii i cieszyć się pięknymi stronami tego etapu swojej kobiecości.
Zapraszam kobiety, które chciałyby wcześniej przygotować się do tego etapu jak też te kobiety, którym przykre objawy nie pozwalają korzystać z uroków jesieni życia.
Zapisy na www.dojrzewalnia.pl

20.05. " Zdrowie kobiety"Celem wykładu jest spojrzenie na kobiecość w kontekście zdrowia i naszego wpływu na nie. Bolesne miesiączki, napięcie przedmiesiączkowe, uciążliwości okresu menopauzy, problemy z płodnością i libido powoli stają się normą, a wcale nie muszą nam towarzyszyć i my same możemy mieć na to ogromny wpływ. Na wykładzie dowiemy się jak wygląda fizjologia kobiety w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, jakie są przyczyny najczęstszych dolegliwości kobiecych, jakie są najczęściej popełniane błędy w sposobie odżywiania i stylu życia, które sprzyjają ich powstawaniu, jak im zapobiegać i je łagodzić. Profilaktyka jest najważniejszym sposobem leczenia w medycynie chińskiej i na tym etapie najwięcej zależy od nas samych. Warto skorzystać z tej wiedzy, aby nasza kobiecość mogła rozkwitać!

28.04. wykład " Cykl hormonalny kobiety ze szczególnym uwzględnieniem miesiączki" - wygłosił go Tomek Sulikowski, lekarz medycyny chińskiej.
Wykładowca mówił o przyczynach wszelkich chorób, w tym o dużej roli stylu życia oraz poziomu stresu i napięcia w życiu w powstawaniu chorób. O tym jak powinna przebiegać prawidłowa miesiączka, o możliwych objawach okołomiesiączkowych, ich przyczynach oraz zalecanych sposobach postępowania w takich sytuacjach. Wykład był poparty licznymi przykładami z praktyki lekarskiej prowadzącego.

27.03. Warszawa - Festiwal Progressteron. Wiosenne przebudzenie kobiet.
Celem wykładu było spojrzenie na kobiecość w kontekście zdrowia i naszego wpływu na nie. Wiele dolegliwości kobiecych stało się już normą, a wcale nie muszą nam towarzyszyć i  my same mamy na to ogromny wpływ. Podczas wykładu mówiłam o fizjologii kobiety wg medycyny chińskiej, o przyczynach najczęstszych dolegliwości kobiecych i o sposobach ich łagodzenia i zapobiegania im.

03.03. odbył się wykład, który zapoczątkował cykl poświęcony tematyce zdrowia kobiet: 
"Zdrowie współczesnej kobiety ( czasem zbyt aktywnej i zbyt ambitnej ) z perspektywy praktyki lekarskiej lekarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej".
Wygłosił go Tomasz Sulikowski, lekarz TMC z wieloletnim doświadczeniem.

 

 

O mnie


  Od ponad 10 lat  nieprzerwanie fascynuje mnie medycyna chińska. Zaczęłam od kursu dietetyki i wprowadzenia jej na co dzień do mojej kuchni.  Uczyłam się medycyny chińskiej u nauczycieli Avicenna Institut. Uzyskałam dyplom tego instytutu z zakresu dietetyki leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Czytaj więcej

5 przemian

Teoria Pięciu Przemian jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej drugim obok teorii Yin i Yang systemem opisującym wszystko, co dzieje się zarówno we Wszechświecie, jak i w mikrokosmosie, jaki stanowi człowiek. Wg filozofii chińskiej człowiek jest częścią natury i podlega jej prawom, a jego organizm jest odbiciem Wszechświata. Czytaj więcej

5przemian.pl